Seyahatlerim ve yaşam tarzım...

  • Zeynep

Bir Anda Neler Değişir

Herkese Merhaba,


Bu sabah dışarıda yoga yapayım dedim. Çünkü Lokum'u, kendisini yalnız hissetmemesini istediğimizden, verandaya almıştık. Ben de güne onunla başlamanın güzel bir fikir olacağını düşündüm. Yoga matını alıp verandaya çıktım, şansıma hava da soğuk değildi. Yoga yapmaya çalışırken sürüne sürüne dibime girdi, eski günlerimizdeki gibi üstüme atlamaya çalıştı... Bir anda nasıl değişebilir bunca şey anlamadım. Sol patisinin üstüne biraz basabilmeye başladığını görmek bana umut verdi ama omurgasında bir sorun olduğu belli oluyordu. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi beni görünce mutlulukla kuyruğunu sallaması ve üstüme çıkmak için çabalaması içimi parçaladı. Bıraktım yogayı, bir saat boyunca sessizce tüylerini okşadım. Neşesi yerindeydi, kuyruğunu hızlı hızlı oynatıyordu, yani bir acı hissetmediğine eminim. Bu durumdan psikolojik olarak acı çekenler biziz aslında. O halinden memnun, belki tek sorunu tuvaletini yapamamak oldu çünkü veteriner tuvaletini uzun süre tutmaktan idrar kesesinin epey şiştiğini söyledi. idrar kesesini tıbbi bir işlemle boşaltacaklardı en son biz giderken.Son bir yıldır Lokumla çok az ilgileniyordum. Sabah 9 akşam 11 dershanede olunca boşa kalan zamanımı kendim için değerlendirmek daha mantıklı geliyordu. Köpeğimle ilgilenebildiğim tek zaman dilimi haftasonlarıydı, o da belki. Bir de hayvansever olacağım... Acaba onunla yeteri kadar ilgilenemediğimden strese girdi de mi böyle oldu? Veterinerler psikolojik bir etkiden bahsetmedi. Düşündükleri olası sebepler hep fiziksel travmaya bağlı durumlardı (bahçıvanlardan çok şüpheleniyorum bu konuda) ama ben yine de bu olasılıktan çok korkuyorum.


Veteriner kortizon tedavisi uygulanacağını söyledi. Röntgen çekildi ama pek bir şey bulunamadı. Patisine iğne batırıldığında hissedebilmesine rağmen bacağını oynatamıyormuş. Eğer tedaviye de herhangi bir yanıt gelmezse ameliyat için Ankara'ya gitmek zorunda kalacağını söylediler ki operasyondan sağ çıkabilme ihtimali 20%.


Bunu okuduysanız lütfen dua edin. Bu arada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız da kutlu olsun. Aslında amacım önemli bir çocuk sanatçıyı araştırıp onun hakkında bir yazı yayınlamaktı ama Lokum'un durumu böyle olunca ne araştırma yapmak istedim ne bugünü kutlamak. biliyorum ayıp ettim bu zamanda 23 Nisan'a özen göstermeyerek. söz veriyorum telafi edeceğim. Kendinize iyi bakın.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Join our mailing list

Never miss an update

  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon